3 veci, ktoré môžu poškodiť povesť vašej kliniky online

Každý majiteľ kliniky vie, že pozitívna skúsenosť klienta je pre úspech jeho podnikania nevyhnutná. Ústne odporúčania už nie sú  životaschopnou marketingovou stratégiou. Ak chcete rozšíriť svoju kliniku, ani tí najspokojnejší klienti neprinesú dostatok odporučení, aby mohli mať vplyv na váš konečný obrat.

Zvyky spotrebiteľov sa zmenili. Vaši konkurenti si to začínajú uvedomovať a tak prispôsobujú svoje online marketingové stratégie tak, aby zodpovedali týmto trendom.

Môžete si byť istí, že tak čoskoro urobia všetci.

Vaši potenciálni klienti stále kladú veľký dôraz na sociálnu dôveru, ale ich proces zhromažďovania informácií sa do veľkej miery presunul na internet.  Svoje rozhodnutia robia najmä prostredníctvom webových stránok s recenziami, pred a po fotkami, informáciami na sociálnych médiách a webových stránkach.

Ak chcete zlepšiť povesť vašej kliniky online, musíte najskôr pochopiť, aké dôležité sú recenzie pre vašich klientov. Tu je treba pamätať na niekoľko faktov:

  1. Recenzie čítajú takmer všetci vaši potenciálni pacienti.
  2. Ľudia dôverujú recenziám skoro rovnako ako ústnemu podaniu.
  3. Vaši klienti si pozrú viac zdrojov recenzií.

A aj keď uznajú, že máte dobré recenzie je nevyhnutné, aby ste posilnili vašu online reputáciu. A nenechali všetko na náhodu, a tak si nepoškodili povesť kliniky:

  1. Zaistenie, aby vaše interakcie s klientmi, boli čo najpozitívnejšie. A to nie len osobne ale aj online!
  2. Reagujte aj na negatívne recenzie aj napriek tomu, že cítite neprávo a daná recenzia nie je pravdivá.
  3. Buďte transparentný. Pravidelne pridávajte informácie na vaše sociálne médiá a stránky.

Vyššie uvedené odporúčania je iba zopár spôsobov, ktoré môžete podniknúť na posilnenie reputácie vašej kliniky online, a tak získať nových klientov na ošetrenia.

Pre viac praktických tipov a najnovšie správy o digitálnom marketingu pre kliniky, sa prihláste do odberu nášho newsletra. Každý mesiac vám pošleme tipy ako získať nových klientov pre vašu kliniku pomocou online marketingu!