4 tipy, ako zabezpečiť, aby vás potenciálni klienti našli vo vyhľadávaní

Predstavte si, že ste váš potenciálny klient a chceli by ste si dať napr. zväčšiť pery. Pravdepodobne by ste vytiahli svoj mobilný telefón a vyhľadali „zväčšenie pier Bratislava“. Potom by ste venovali určitý čas zhromažďovaniu informácií o výsledkoch zobrazených na prvých miestach.

 Aj keď v danom meste môže byť viac ako desiatka kliník, pravdepodobne by ste vybavili termín na ošetrenie v jednej z tých, ktorá bola umiestnená na prvých miestach vo vyhľadávači a preto sa Vám zdala najlepšia, však?

Vaši potenciálni klienti si vyberú ošetrenie u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti pravdepodobne u jedného z najlepších 5 výsledkov na Google.

Ale tých pár najlepších výsledkov sa nezobrazilo čistou náhodou. Keď užívatelia internetu  niečo vyhľadávajú, tak Google sa im všemožne snaží ukázať najlepšie možné výsledky ohľadom hľadanej frázy.

Používatelia si urobia prieskum na základe informácií v profiloch Moja firma na Google, adresárových weboch, recenziách, stránkach sociálnych médií a ďalších z celého webu. Ak nájdu nekonzistentné alebo neúplné informácie o vašej praxi, môžu namiesto toho skončiť u vašich konkurentov.

Preto by majitelia kliník, ktorí chcú rásť mali komunikovať s pacientami v celom v online rozmedzí . Ak tak urobíte, Google bude považovať vašu kliniku za relevantnú a zobrazíte sa vo vyhľadávaní na popredných priečkach.

Tu sú štyri tipy, ktoré môžete implementovať, aby ste mali lepšiu šancu umiestniť sa vysoko vo vyhľadávaní Google:

1. Udržujte údaje o klinike aktuálne

Jedným z najdôležitejších spôsobov, ako zlepšiť lokálne umiestnenie pri vyhľadávaní je udržiavať informácie o vašej klinike aktuálne vo firemných registroch. Tiež  je vhodné upraviť všetky nezrovnalosti na stránke. Ďalej je skvelé mať vložený link na vašu stránku v adresárových weboch ako sú napríklad Zlaté stránky .

V prípade estetickej medicíny a plastickej chirurgie nezabudnite pridať informácie s funkčným linkom na stránku o vašej praxi, osobe alebo celej klinike na špecializovaných weboch akým je napríklad Estheticon.

Google sa neúnavne snaží udržať si dôveru používateľov. Ak niekomu dá nesprávnu adresu alebo navrhne kliniku, ktorá už neexistuje, táto dôvera začne klesať. Okrem iného ak Google zaznamená, že na vašu linku odkazujú iné stránky ako napríklad lokálne registre firiem, mapy tak vás bude uprednostňovať.

Tu sú registre, v ktorých by ste mali mať určite vytvorený profil s linkom na váš web.

 • Google My Business
 • Facebook
 • Instagram
 • Pinterest
 • LinkedIn
 • YouTube
 • Azet
 • Centrum
 • Zoznam
 • Waze
 • Zlatestranky
 • Cylex
 • ….

2. Uistite sa, že máte webovú stránku optimalizovanú pre mobilné zariadenia

Dnes prichádza až 60 % vyhľadávaní na internete z mobilov. Už neexistujú žiadne výhovorky, že máte web, ktorý nefunguje dobre na všetkých zariadeniach! Zastaraná webová stránka frustruje používateľov a poškodzuje vaše umiestnenie na Google.

Rýchlosť načítavania výsledkov je pre ľudí smerodajná, zmerajte si ako rýchlo pracuje Vaša webová stránka.

Zmerajte si hodnotenie rýchlosti a optimalizácie vašej stránky tu. https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Hlavným cieľom je, aby si potenciálni klienti zarezervovali termín. Preto musíte tento proces spraviť pre užívateľa bezproblémový, rýchly a jednoduchý. Snažte sa minimalizovať prekážky brániace požadovanému výsledku.

Napríklad, ak niekto navštívi váš web na svojom smartfóne, je pravdepodobnejšie, že vám zavolá, ak je v hornej časti obrazovky ikona telefónu, ako keby v dolnej časti stránky musel hľadať nejaký malý text.

Google berie na vedomie zariadenie, s ktorým niekto vyhľadáva. Tak aj keď poskytujete ošetrenie, ktoré klient hľadá, budete vylúčení zo zoznamu výsledkov na Google, ak váš web nie je optimalizovaný pre zariadenie, ktoré používa.

3. Tvorte unikátny obsah

Nekopírujte obsah niekoho iného. Vždy sa snažte nahrávať unikátny textový obsah. Častokrát sa stáva, že majitelia kliník použijú popis niektorých zaužívaných ošetrení z iných voľne dostupných stránok. Aj napriek tomu, že tento obsah napríklad nepodlieha autorským právam je vo vašom záujme zmeniť ho na unikátny.

V prípade, ak by ste tak neurobili, môže vás Google penalizovať za duplicitný kontent a tak stratíte pozície vo vyhľadávaní.

4. Vždy používajte vnútorné linkovanie na stránkach

Interné odkazy jednoducho zavedú návštevníkov z jednej stránky vášho webu na druhú. Používanie interných odkazov, je prínosom pre vašich potenciálnych klientov. Majú lepšie uživateľskú skúsenosť a ľahší prístup k relevantným informáciám. Takto interným prelinkovaním sa vaše umiestnenie vo vyhľadávaní zlepší.

Estetická klinika môže napísať blogový príspevok o chemickom peelingu a potom interne odkazovať priamo na ošetrenie na hlavnej stránke. Vytvára sa tak prehľadná štruktúra odkazov, ktorá vyhľadávačom pomôže získať lepšiu predstavu o tom, v čom je vaša klinika jedinečná.

Ak si však na toto všetko samy netrúfate, obráťte sa na špecialistov z našej agentúry.

Pre viac praktických tipov a najnovšie správy o digitálnom marketingu pre kliniky, sa prihláste do odberu nášho newsletra. Každý mesiac vám pošleme tipy ako získať nových klientov pre vašu kliniku pomocou online marketingu!