Kľúčové aspekty moderného marketingu kliniky

V tomto blogu sa venujeme najdôležitejším online aspektom vedenia kliniky, ktoré Vám pomôžu zlepšiť svoju reputáciu na internete a získať si nových klientov.

Webová stránka

Žiadne marketingové úsilie sa nemôže začať bez kvalitnej webovej stránky. Stránka kliniky musí vedieť správne podať informácie a predať ošetrenie. Aktívne zdieľanie a pridávanie len na sociálnych sieťach nedokáže nahradiť hodnotu profesionálneho, rýchleho a krásneho webu.

Pacienti očakávajú bezchybný zážitok pri návšteve vašej stránky v akomkoľvek zariadení: počítači, tablete alebo v mobilnom telefóne. Rýchlosť načítania informácií, navigácia na stránkach, obsah, alebo výzva na akciu … toto všetko a ešte viac ovplyvní, či si pacienti naplánujú prvé, či ďalšie stretnutie vo vašej klinike.

Kampane na sociálnych médiách (Facebook, Instagram, Youtube)

Vaši klienti trávia v priemere dve hodiny denne na sociálnych sieťach, čo z nich robí jedno z najlepších miest na oslovenie nových klientov na ošetrenia. Žiaľ nestačí len pridávať obsah na Facebook stránku kliniky, pretože Facebook obmedzuje dosah toho, čo pridáte. To znamená, že len 30 – 50 % vašich fanúšikov uvidí, čo ste dnes pridali.

Preto je dôležité mať aj stratégiu platených kampaní na vami ponúkané ošetrenia, ktorá pokryje ostatné percento záujemcov, ktorý príspevok neuvidia.

Pomocou správne nastavenej kampane na sociálnych sieťach viete osloviť aj tých klientov, ktorí boli na vašej webovej stránke, ale nezarezervovali si zatiaľ termín. Toto v našej brandži nazývame remarketing. Je vhodné tiež cieliť na nových klientov, ktorí o vás ešte nepočuli, ale hľadajú vami ponúkané ošetrenia. Podchyťte si trh a predbehnite konkurenciu!

Kampane vo vyhľadávačoch Google / Bing

Váš marketingový tím by mal využívať stratégie, vďaka ktorým vyťaží vaša klinika maximum z PPC marketingu (tiež známeho ako marketing plateného vyhľadávania na Google a Bing = to je marketing vo vyhľadávačoch, kde sa funguje spôsobom – platba za kliknutie).

Nestačí však iba pripraviť kampane pre vyhľadávače (Google, Bing) a nechať ich bežať. Je dôležité ich neustále optimalizovať a prichádzať s novými nápadmi ako vyťažiť maximum z investovaných peňazí. To dokáže len skúsený špecialista na online marketing.

Manažment recenzií

Vedeli ste, že potenciálny klient vašej kliniky prečíta v priemere 1 až 6 online recenzií, aby si na vás vytvoril názor? Je to málo na posúdenie pravdy, však?

Čo teda viete o svojej online reputácii? Čo hovoria ľudia na vašu lekársku prax / kliniku v recenziách na Google, či Facebooku ? Žiadna marketingová stratégia kliniky nie je úplná bez vylepšenia reputácie kliniky online.

Preto dbajte na to aby ste zbierali recenzie Vašich pacientov. A nie len v textovej forme, ale aj vo forme videí. Tieto video recenzie nemusia byť natočené profesionálne. Stačí použiť kameru mobilu a nahrať krátku 30-60 s recenziu, ktorú môže vaša klinika distribuovať na všetkých kanáloch a upútať tak aj vizuálne.

Obsahový marketing

V obsahovom marketingu je toho oveľa viac ako len holé pridávanie príspevkov na sociálnych sieťach alebo pridanie článku na blog kliniky.

Marketingový tím dôkladne spracuje obsahovú stratégiu a opiera sa na kľúčové slová a témy, ktoré vaši klienti vyhľadávajú cez vyhľadávače.

Potom môže tento obsah optimalizovať tak, aby ho vyhľadávače ako Google našli, a zobrazili vo vyhľadávaní na popredných miestach.

Emailový marketing

Je naozaj kľúčové, aby si vaša klinika budovala databázu emailov klientov a potenciálnych klientov na ošetrenia. Pomocou tejto databázy viete pravidelne oslovovať klientov automatizovanými emailmi a newsletrrami o nových ošetreniach alebo zľavách.

Pre viac praktických tipov a najnovšie správy o digitálnom marketingu pre kliniky, sa prihláste do odberu nášho newsletra. Každý mesiac vám pošleme tipy ako získať nových klientov pre vašu kliniku pomocou online marketingu!