Originál je vždy lepší: Ako môže kopírovaný obsah poškodiť umiestnenie vašej stránky

Boj o získanie nových pacientov do čakární je tvrdší ako kedykoľvek predtým. A vo svete digitálneho marketingu sa môžu osvedčené postupy meniť každý deň.

V poslednej dobe sme si všimli, že čoraz viac kliník, ktoré na svoje stránky pridávajú odkopírovaný tzv. „duplicitný „ obsah. Udržiavanie vášho webu aktuálnymi a cennými informáciami je kľúčové pre umiestnenie na Google. Ale kopírovanie textu z iného webu však nie je spôsob, ako si zlepšiť umiestnenie.

Stránku s duplicitným obsahom vyhodnocuje Google algoritmus ako za zlú. A preto uprednostní stránku, ktorá tento obsah pridala skôr a vašu stránku kliniky môže penalizovať.

To môže viesť k zhoršeniu vášho umiestnenia a bude pre vás ťažké predbehnúť konkurenciu.

Pokyny od Google a SEO špecialistov

Publikovať originálny obsah nie je len naše odporúčanie. Sám Google o tom hovorí na svojich stránkach a tiež iní poprední SEO špecialisti.

Takže pamätajte, ak existuje viac verzií výrazne podobného obsahu na internete, môže byť ťažké pre vyhľadávače zobraziť najrelevantnejší výsledok.  A uprednostní stránku, kde bol tento obsah uverejnený skôr.

Tu je GOOGLE článok, ktorý sa venuje duplicitnému obsahu https://support.google.com/webmasters/answer/66359?hl=en

Čo mám robiť, ak na svojich stránkach nájdem skopírovaný obsah?

Minimálne identifikujte a prepíšte najdôležitejší obsah a spravte z neho unikátny použitím synoným, alebo zmenou štruktúry vety. Preštylizujte ho.

Pri písaní nového obsahu nezabudnite na základné pokyny pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov, ako je napríklad uvedenie názvu mesta, v ktorom sa vaša klinika nachádza. Napríklad Liposukcia Bratislava. Dôležité je ak  používanie kľúčových slov s vysokou hľadanosťou v nadpisoch H1 a H2.

Ak spravujete viac webových stránok s podobným obsahom, odolajte nutkaniu opakovať ten istý obsah.

Pre viac praktických tipov a najnovšie správy o digitálnom marketingu pre kliniky, sa prihláste do odberu nášho newsletra. Každý mesiac vám pošleme tipy ako získať nových klientov pre vašu kliniku pomocou online marketingu!