Prečo sú online recenzie dôležité?

Prečítajte si 7 dôvodov, prečo sú online recenzie pre kliniky dôležité!

1. Dôvod: 90% ľudí si pred objednaním termínu na ošetrenie najskôr skontroluje recenzie online.

Pred rozhodnutím o ďalšej interakcii si 90% ľudí najskôr overí, čo hovoria iní o danom zdravotnom zariadení. Recenzie sú preto hlavnou hnacou silou.

2. Dôvod: 87% ľudí dôveruje online recenziám

Štúdia, uskutočnená v roku 2014, zistila, že až 87% respondentov dôveruje online recenziám rovnako ako svojim osobným odporúčaniam.

Skutočnosť, že ľudia sú ochotní dôverovať úplne cudzím ľuďom, sú skutočne zaujímavé zistenia. Toto by malo byť dostatočnou motiváciou pre každú kliniku, aby sa ubezpečil, že dostanú pozitívne online recenzie od svojich klientov.

3. Dôvod: Online recenzie vedú k zvýšeniu počtu termínov na ošetrenia

Online recenzie sú jednoznačne dôležitým spôsobom, ako môžete zvýšiť počet klientov vo vašej klinike. Až 31% ľudí minie viac za drahšie ošetrenie, ktoré je u konkurencie lacnejšie práve za pozitívne recenzie!

4. Dôvod: Recenzie sa zobrazujú aj pri vyhľadávaní

Google ich používa na rýchlu a presnú vizualizáciu skúseností s konkrétnou klinikou. Hodnotenie hviezdičkami je založené na recenziách, ktoré sa zhromažďujú z mnohých zdrojov ako je Google Maps, Facebook Reviews, …

Google sám uvádza, že hodnotenia zvyšuje mieru prekliknutia (CTR) až o 17%. To predstavuje veľkú podporu pre vašu kliniku. Takto získate viac klientov na stránku kliniky a to vedie k viac platiacim pacientom.

5. Dôvod: 72% ľudí osloví kliniky, ktoré majú pozitívne recenzie

Preto je pre vašu kliniku dôležité ubezpečiť sa, že hodnotenie, ktoré dostanete, je pozitívne. Negatívne recenzie zvyknú ľudí odradiť.

Negatívne recenzie sa dajú zmeniť aj na pozitívne. Môžete napríklad osloviť dotknutého zákazníka a pokúsiť sa problém vyriešiť k jeho spokojnosti. Ak to urobíte, je oveľa pravdepodobnejšie, že sa vrátia a zanechá pozitívnu recenziu.

6. Dôvod: Online recenzie pomáhajú zlepšiť umiestnenie vo vyhľadávačoch ako je Google

Pozitívne recenzie sú ďalším spôsobom, ako môžete zlepšiť viditeľnosť vašej kliniky vo vyhľadávačoch. Čím viac ľudí hovorí o vašej klinike online, tým má väčšiu viditeľnosť a relevantnosť pre vyhľadávače, ako sú Google, Yahoo a Bing.

To znamená, že kliniky by sa mali chopiť procesu vytvárania pozitívnych recenzií ako spôsob zvýšenia viditeľnosti vo vyhľadávačoch.

7. Dôvodov: Recenzie podporujú vernosť

Ďalším dôvodom, prečo sú recenzie dôležité, je skutočnosť, že pomáhajú zvyšovať lojalitu klientov kliniky. Osoba, ktorá si nájde čas a nechá na stránkach Google / Facebook pozitívnu recenziu o konkrétnom ošetrení, klinike, sa v prípade potreby pravdepodobne vráti a podnikne ďalšie kroky.